İzmir - Manisa Sabuncubeli tünelindeki bisiklet kazası

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Web Sitesi
pelotonforum.net
Geçen günlerde maalesef İzmir - Manisa Sabuncubeli tünelinde çok feci bir kaza gerçekleşti. Umarım bisikletli arkadaşta bir şey yoktur. Kim hatalı derseniz bence ikisi de hatalı ama araba sürücüsünün hata payı bana göre daha yüksek çünkü şerit değiştirirken hem sinyal vermiyor hem de aynalarını kontrol etmiyor. Bisikletli ise kapalı şeritte ve girmesi yasak olan tünelde gidiyor.

dunkelgluck

Yeni üye
Bisiklet Türü
Şehir bisikleti
ekşi'de görmüştüm geçenlerde. bisikletlerin tünele girmesi konusunda bir yasak var mı, yoksa böyle bir kural yok mu bir türlü anlamadım. ama her koşulda olursa olsun o aracı süren kişinin ehliyeti süresiz alınmalı. tünelde şerit değiştirmek zorunda olmadıkça yasaktır, aynasına bakmayan biri araç kullanmamalıdır.

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Web Sitesi
pelotonforum.net
ekşi'de görmüştüm geçenlerde. bisikletlerin tünele girmesi konusunda bir yasak var mı, yoksa böyle bir kural yok mu bir türlü anlamadım. ama her koşulda olursa olsun o aracı süren kişinin ehliyeti süresiz alınmalı. tünelde şerit değiştirmek zorunda olmadıkça yasaktır, aynasına bakmayan biri araç kullanmamalıdır.
Kazanın olduğu tünelde bisiklet kullanımı yasak. Tünel girişinde de tabelası var. Ayrıca serbest olsa bile bence tünelde sürmek aşırı riskli.

dunkelgluck

Yeni üye
Bisiklet Türü
Şehir bisikleti
Kazanın olduğu tünelde bisiklet kullanımı yasak. Tünel girişinde de tabelası var. Ayrıca serbest olsa bile bence tünelde sürmek aşırı riskli.

yasak boşuna konmamış o zaman. türk sürücülerine güvenip şehirler arası yola çıkmaya korkuyorum ben daha. : )

gungor

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
yasak olan yerde surmek ayri bir hata ama surucude buyuk hata var. yasak yerde suruyoruz diye cezamiz olum olmamali.