Garmin Edge 1030 Plus İncelemesi

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
67
Tepki puanı
32
Puanları
18
Web Sitesi
pelotonforum.net
Garmin Edge 1030 Plus, Garmin'in en üst seviye bisiklet bilgisayarı modelidir. Garmin Edge 1030 Plus'ı sizler için inceledik.

garmin.jpg
Özet

Garmin Edge 1030 Plus, Edge serisinin en fazla batarya kapasitesine sahip olan bilgisayarı ve gelişiminiz için antrenman önerileri sunuyor.

+ Artı Yönleri- Eksi Yönleri
Uzun batarya kapasitesiFiyatı
Eşsiz özellikler
Antrenman önerisi

Eskiden bisiklet bilgisayarı piyasasında çok marka yoktu. Piyasaya Garmin hakimdi ancak Garmin bilgisayarların pil ömrü yeterince iyi değildi ve yazılım çökmeleri yaşanıyordu. Sonra, Wahoo markası yeni bir ürünle pazara girdi ve Garmin kullanıcılarının çoğu Wahoo'ya geçti. Bir süre sonra Garmin geri döndü ve şu anda pazara hakim olmak için ürünlerine bir sürü yeni özellik getiriyor.

Tasarım

Edge 1030 Plus, Garmin'in amiral gemisi modelidir. 11.4 cm boyunda, 5.8 cm genişliğinde ve 2 cm kalınlığındaki dış boyutları ile markanın bisiklet yelpazesinde en büyüğü. Bisiklet bilgisayarlarındaki çerçeveler modern akıllı telefonlar tarafından belirlenen standartlardan uzak kalıyor, ancak 3,5 inç ekran, 15: 9 oranıyla gayet yeterli bir ekrana sahip. Diğer Garmin bisiklet bilgisayarlarına aşina iseniz, kullanılan tasarım dili eski modeller ile çok benzer. Edge 1030 Plus, diğer Garmin bilgisayarların da kullandığı siyah rengi kullanıyor.

Özellikler

Garmin Edge 1030 Plus'ın en önemli özelliklerinden biri, 24 saatlik kullanılabilir bir batarya ömrü. Garmin Edge 1030 Plus'ta 1030'un da kullandığı 1900 mAh batarya bulunuyor. Edge 1030 Plus'ın Edge 1030'dan daha fazla batarya ömrüne sahip olmasının en büyük nedeni daha verimli bir işlemci kullanması. Bu işlemci ile cihaz daha hızlı açılıyor ve rota hesaplamalarını daha hızlı yapıyor.

Kullanıcı Deneyimi

Garmin Edge 1030 Plus, üst düzey bir bisiklet bilgisayarından bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahip. Navigasyonu ayrıntılı haritalar içeriyor ve dokunmatik ekranı gerekirse haritanın ortasında hareket etmeyi kolaylaştırıyor. Aynı dokunmatik ekran, veri alanlarını ayarlamayı veya ekranları değiştirmeyi Wahoo'dan daha hızlı ve hatta daha kolay hale getiriyor.

Garmin Edge 1030 Plus'ta sanal bir bisiklet antrenörü bulunuyor. Sürüşlerinizdeki güç, kalp atış hızı ve kadansınız ile Garmin her sürüşün ayrıntılı bir analizini veriyor. Sunulan analiz, başka markaların sunduklarından çok daha detaylı. Antrenmanınızın ne zaman etkili olduğunu, nasıl ve ne zaman mola vermeniz gerektiğine dair ekranda çıkan pencere ile sizi bilgilendiriyor.

Özet

Garmin Edge 1030 Plus şu anda alabileceğiniz en iyi bisiklet bilgisayarı ancak ülkemizdeki döviz kurları ile birlikte bir bisiklet parası. Eğer 1030 Plus'a ayıracak bütçeniz yoksa 530 ve 830 modelleri de sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bizce 1030 Plus, uzun tur yapanlara yönelik bir cihaz. Eğer 2-5 saatlik bisiklet sürüyorsanız bu modeli almanıza bizce gerek yok, 530 ve 830 size hayli yetecektir.

Teknolojik Özellikler

Bağlantı:
ANT +, Bluetooth, WiFi
Telefon Uygulaması: Var
Harita: OpenStreetMap (Harita Türkiye'den alınan cihazlarda Baytekin firmasının sitesinde bulunuyor.)
İddia edilen pil ömrü: 24 saat
Ekran: 3.5 inç / 89mm diyagonal, tam renkli, dokunmatik ekran
 
Son düzenleme:
Üst