Giro d’Italia Sicilya’dan Başlayacak

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
67
Tepki puanı
32
Puanları
18
Web Sitesi
pelotonforum.net
carapaz-jpg.3

Seyircilerin sosyal mesafeye uyması zorunlu olacak

Giro d’Italia yetkilileri Cuma günü, Giro d’Italia 2020’nin Macaristan’da üç etaplı planlanan başlangıcın zorunlu olarak iptal edilmesinin ardından Sicilya’da başlayacağını doğruladı.

Başlangıçta Budapeşte’de başlaması planlanan fakat koronavirus ve seyahat kısıtlamalarından dolayı İtalyan büyük turunu takvimini ve rotasını yeniden yapılandırmaya zorladı. Yeniden planlanan etaplar, bazı küçük değişiklikler ile yeniden tasarlandı ve etaplar İtalya’nın tamamı boyunca yayılacak.

Giro d’Italia direktörü Mauro Vegni, Yarışın Sicilya’da başlayacağını “orijinal rotayı korumak için en mantıklı başlangıç Sicilya olarak belirledik. Başlangıç üç etaptan oluşuyor, biri Sicilya’da, diğeri muhtemelen Matera’dan çok uzak olmayan Basilicata’da olacak ve üçüncüsü muhtemelen ikinci haftada yokuş yukarı bir final olacak,” diyerek doğruladı.

Açıklamalar RCS Sport ve İtalyan hükümet yetkilileri arasındaki bir toplantıdan sonra geldi. Yarış yetkilileri, yarışın geri dönüşüyle birlikte getirmeyi planladığı normalleşme adımlarını özetledi. İtalya, koronavirüs tarafından Avrupa’da en sert darbe alanlardan biriydi ancak koşullar son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düzeldi. WorldTour takvimi 1 Ağustos’ta İtalya’nın Toskana bölgesindeki Strade Bianche ile Mart ayında WorldTour yarışlarının ertelenmesinden bu yana ilk kez yeniden başlayacak.

Yetkililer ayrıca, corsa rosa’nın (pembe mayo) bütün ülke boyunca yarışacağını ve “kapalı kapılar ardında” yarışmayacağını doğruladı. Seyircilerin ve basının katılmasına izin verilecek ancak sağlık ve güvenliğe ilişkin ayrıntılar hala planlanıyor.

2020 Giro, planlanan iki dinlenme günü de dahil olmak üzere 3-25 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
 
Üst