Jumbo-Visma, 2021’de Cervélo Kullanacak

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
67
Tepki puanı
32
Puanları
18
Web Sitesi
pelotonforum.net
Ekli dosyayı görüntüle 5

Hollandalı WorldTour takımı 2014’ten beri Bianchi kullanıyor
Hollanda medyasına göre, Jumbo-Visma, altı yıldan bu yana kullandıkları bisiklet markası olan Bianchi ile olan ilişkilerini sonlandırıyor. Şu anda WorldTour takımı Sunweb’in de bisiklet sposoru olan Cervélo 2021 sezonunun başından itibaren Jumbo-Visma’ya da sponsor olacak.

Sunweb’in ise bundan sonra Cervélo ile sponsorluğa devam edip etmeyeceği belli değil. Takımın sözcüsü her iki takımın da yeni sezonda Kanadalı bisiklet markası Cervélo ile devam edebileceğini söyledi.

2014 yılında Giant’tan, Bianchi’ye geçen Jumbo-Visma’nın yeni sezonda Cervélo’ya geçecek olması ile ilgili takım yöneticisi Richard Plugge “Birlikte çalıştığımız beş yıl içinde gelişmeye devam etmeyi başardık ve birlikte büyüdük. Takım olarak, hem başarılar, hem de gelişen yeteneklerimiz ile Bianchi ile birbirimize çok şey kattık. Bisikletleri geliştirmek için çok emek verdik. Yenilik ikimiz için de ilk amacımız,” dedi.

Koronavirüs nedeniyle bisiklet sporunda yaşanan kriz bir türlü bitmiyor. Diğer bisiklet üreticileri de hali hazırda sponsoru oldukları takımlar ile olan anlaşmalarını devam ettirmeyeceklerini açıklıyorlar. Bünyesinde Ridley ve Merckx markalarını da barındıran Belgian Cycling Factory, bu bisiklet markalarının takım sponsorluklarına son vereceğini açıkladı.

Lotto-Soudal ve Ag2r La Mondiale gibi profesyonel takımların sponsoru olan Belgian Cycling Factory, koronavirüsün neden olduğu belirsizlik nedeniyle bu yıl sona erecek olan sözleşmeleri gözden geçirmeyi planlıyor.

Ridley bisikletleri Lotto-Soudal ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahipken, Ag2r La Mondiale, 2019’da Merckx markası ile anlaşmıştı.
 
Üst