Kayseri / İncesu - Zırhlı Lastik Test Sürüşü

Tevfik

Üye
Merhaba değerli dostlar,

Dün yeni lastiklerimi (zırlı maraton lastiklerimi) taktırdım ve test için 85.7 km. bir yol gittik. Elbette carrar 052 üzerindeki lastiğimden daha ağır ama patlamasından sıkıldığımdan dolayı böyle bir yola başvurdum. Lastiklerin bana maliyeti (ikisi) 520 liraya mâl oldu.

Sizinle birkaç küçük fotoğraf paylaşmak istedim. Ayrıca Temmuz'un ilk haftası Kayseri merkezden Ürgüp'e doğru yol alacağız. 2 yıldır bisiklet sürüyordum, çok fazla hamlık vardı. Kendimi bu şekilde açtıktan sonra hedefim şehirler arası tur olacak :)

Ekli dosyayı görüntüle 12
Ekli dosyayı görüntüle 13
Ekli dosyayı görüntüle 14
Ekli dosyayı görüntüle 15

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Harika bir tur olmuş hocam. Yolda köpeklerle ilgili bir sıkıntı çektiniz mi? Bir de ben lastik, ayakkabı gibi malzemeleri wiggle ya da merlincycles'dan alıyorum daha ucuza geliyor ancak şu anki kur ile iyi hesaplamak lazım ki bence yine buraya göre ucuz gelecektir.

Tevfik

Üye
Çok teşekkür ederim, köpek saldırmadı yol üzerinde fabrikalar aşağıda kalıyor o nedenle köpek gelme olasılığı hiç olmadı. Yarın sarımsaklı barajına gidecektik orasıda gidiş geliş ortalama 120 km. ama sokağa çıkma yasağı varmış.

Kesinlikle daha uyguna geliyor, katılıyorum ama bisikletten soğumamak için hemen sipariş verdim. Eğer 2-3 hafta beklersem bir daha binmezdim. Hocam lastik patlamasında lastiğe verdiğim para 100-150 lira fazlası önemli değil. Beni çıldırttı bayağı...

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Mesela Merlincycles'da Continental GrandPrix 5000 çifti kargo ve Türkiye'deki gümrük vergisi dahil yaklaşık 764 TL'ye geliyor ancak Türkiye'den almaya kalktığınızda sadece bir adeti 500 TL. Türkiyede'ki bisikletçilerin çoğu fırsatçı, koyması gereken %20 kar oranı ancak doyumsuz olduklarından bu durum böyle.

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Çok teşekkür ederim, köpek saldırmadı yol üzerinde fabrikalar aşağıda kalıyor o nedenle köpek gelme olasılığı hiç olmadı. Yarın sarımsaklı barajına gidecektik orasıda gidiş geliş ortalama 120 km. ama sokağa çıkma yasağı varmış.

Kesinlikle daha uyguna geliyor, katılıyorum ama bisikletten soğumamak için hemen sipariş verdim. Eğer 2-3 hafta beklersem bir daha binmezdim. Hocam lastik patlamasında lastiğe verdiğim para 100-150 lira fazlası önemli değil. Beni çıldırttı bayağı...

Hocam ben de bisikletimi ilk aldığımda üzerindeki lastik ile 2-3 ay sürdüm. İzmir'de yollar nispeten temiz olduğundan lastik patlamadı ancak şehir değiştirince Merlin'den sipariş geçtim ve 1 ayda mı ne gelmişti ve 1 yılı aşkındır aynı lastiği kullanıyorum.

Hocam köpek konusunda şanslısınız o zaman. Benim burada sahipli köpekler başı boş geziyor. Hatta geçen beni kovaladı bisikletteyken, sahibiyle tartıştım, bana neden bu yolda sürdüğümü vs söyledi ve çok saygısız olduğumu söyledi. Ben de yaptığı yüzsüzlükten dolayı çekip gittim bir şey demeden çünkü adama ne desen boş. Sokak köpekleri de var bulunduğum yerde, cidden insanı soğutuyorlar. Belediyeye gidip şikayet edeceğim bir ara çünkü telefonla aramıştım geçenlerde hiçbir şey yapmadılar.