Parmaklarda Eklem Ağrısı

Selim K

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Merhaba, yeni bir bisikletçiyim ve yol bisikleti kullanıyorum 1 aydır. Frenleri sıktığım işaret, orta parmak ve gidonu kavradığım baş parmağımın eklemleri ciddi şekilde ağrı yaptı son çıkışımdan sonra bu normal midir, kendiliğinden geçer mi?

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Merhaba, bisikletin kadro boyu, sele boyu ve gidon boğazı ile alakalı olabilir ancak yeni başlamışsınız kaslarınız vs bisiklette durduğunuz pozisyona alışık olmadığından dolayı da ağrı yapıyor olabilir, eğer öyleyse bir süre geçecektir. Mesela benim de ilk başladığımda sırt ağrım vs olmuştu ama sonra vücudum alışınca geçti. Tabii ki bike fit yaptırmak ya da Youtube'ta olan kaynakları izleyerek bisikleti kendi vücudunuza göre ayarlarsanız bu ağrılar en aza iner hatta kaybolur.

Selim K

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Boyum 173, kadrom 54cm. Bilinçli olarak aldım ve bel, sırt, bilek gibi ağrılar hiç yaşamadım. Frenlerin hassasiyeti ayarlanabiliyo mu? Daha yumuşak olacak şekilde ayarlanabilir mi?

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Son düzenleme:

Selim K

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Var evet, sanırım onu gerip pabuçları janta daha yakın konumlandırırsam daha az sıkarak daha fazla fren yapabilirim. Doğru mu anladım?

Ege

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Var evet, sanırım onu gerip pabuçları janta daha yakın konumlandırırsam daha az sıkarak daha fazla fren yapabilirim. Doğru mu anladım?
Evet benim attığım resimdeki şekilde olursa gerilmiş olacak pabuçlar. Ayrıca eğer yeterince gergin olmazsa telin olduğu civatayı alyan ile gevşetip teli gerginleştirip pabuçları fren yüzeyine daha yaklaştırabilirsiniz.

Selim K

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Evet benim attığım resimdeki şekilde olursa gerilmiş olacak pabuçlar. Ayrıca eğer yeterince gergin olmazsa telin olduğu civatayı alyan ile gevşetip teli gerginleştirip pabuçları fren yüzeyine daha yaklaştırabilirsiniz.
Pabuçları yakınlaştırdım olabildiğince işimi baya kolaylaştırdı. Teşekkür ederim.

Selim K

Yeni üye
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Aynı sorunu yaşayan olursa diye bi bilgilendirme yapayım; frenleri yumuşatmak işimi kolaylaştırsa da ağrılar devam etti, kadro boyunu 54'ten 51'e küçülttüm ve sorun tamamen çözüldü. Mevzu tamamen kadro boyuyla alakalı