Peter Sagan’ın Yarış Takvimi Belli Oldu

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
67
Tepki puanı
32
Puanları
18
Web Sitesi
pelotonforum.net
peter-1-800x500.jpg


Üç kez dünya şampiyonu bu yıl çok farklı hedefler peşinde
Peter Sagan’ın 2020 sezonu için planları açıklandı. Sagan’ın bu yılki hedefleri öncekilerden çok farklı.

Üç kez dünya şampiyonu olan Sagan, bu sene Giro d’Italia’yı hedefliyor. Bundan dolayı arnavut kaldırımlı klasiklere 2011 yılından bu yana ilk kez bu yıl katılmayacak.

Bora-Hansgrohe yönetimi 16 Haziran Salı günü Slovak süperstarının UCI’ın tamamen yeniden tasarlanan yarış takviminden dolayı Tour de France ve Giro’da yarışacağını ancak Paris-Roubaix ve Tour of Flanders’a katılmayacağını açıkladı.

Sagan, 1 Ağustos’taki Strade Bianche ile WorldTour yarışlarına geri dönecek. Daha sonra dikkatini büyük turlara çevirmeden önce 5 Ağustos’ta Milano-Torino, 8 Ağustos’ta Milan-San Remo ve 12-16 Ağustos tarihleri arasında Critérium du Dauphiné’de yarışacak.

Sagan, 29 Ağustos’ta Nice’de başlayacak olan Tour de France’ta, 3 Ekim’de ise ilk kez Giro d’Italia’da yarışacak. Sagan’ın 20-27 Eylül tarihleri arasında İsviçre’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonalarına katılıp katılmayacağı ise henüz belli değil.

Koronavirüs yüzünden UCI Mart ayındaki tüm yarışları askıya almıştı ve yönetim o zamandan beri takvimi yeniden tasarladı ve tüm büyük yarışları Ağustos ve Kasım arasındaki dört aya sığdırdı.

Sagan her zaman olduğu gibi bu sene de yarış takviminde Paris-Roubaix, Tour of Flanders ve Tour de France vardı ancak koronavirüsten dolayı bu yarışlardan birkaçını takviminden çıkarmak zorunda kalmıştı.

Sagan, 2013 yılından bu yana tüm Arnavut kaldırımlı anıtsal klasiklerde yarışıyordu. Bu yıl ise Giro d’Italia’da etap ve puan mayosunu kazanmayı hedefliyor.

Peter Sagan’ın 2020 yarış takvimi

Strade Bianche – 1 Ağustos
Milano-Torino – 5 Ağustos
Milan-San Remo – 8 Ağustos
Critérium du Dauphiné – 12-16 Ağustos
Tour de France – 29 Ağustos – 20 Eylül
Giro d’Italia – 3-25 Ekim
 
  • Like
Tepkiler: Ege

Ege

Yeni üye
Katılım
22 Haziran 2020
Mesajlar
15
Tepki puanı
9
Puanları
3
Konum
İzmir
Bisiklet Türü
Yol bisikleti
Paris-Roubaix'de yarışmasını isterdim.
 
Üst