Peter Sagan: “Tekrar Erteleyemezdim”

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Web Sitesi
pelotonforum.net
Peter Sagan’ın ana hedefi büyük turlar

Peter Sagan, coronavirüs’e rağmen Giro d’Italia hedefini bu yıl erteleyemeyeceğini, yani bu yıl Belçika Klasikleri yerine Büyük Tur’da yarışacağını söyledi.

Yeniden planlanmış WorldTour takvimi, 3 – 25 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan İtalyan Büyük Turu (Giro d’Italia), Flanders Turu (18 Ekim) ve Paris-Roubaix (25 Ekim) ile çakışıyor.

Peter Sagan, “Kilitlenmeden önce onaylanan yarışlarımda Giro d’Italia da vardı ve yeni takvimin yayınlanmasından sonra bile, sözümü tutmak ve Corsa Rosa’yı kazanmak istiyorum.

üç kez dünya şampiyonu Slovakyalı, sanat galerisinde bulunan tabloları anlatan rehberi tekrarladığı Giro’nun sıra dışı yeni bir tanıtım videosunda yer alıyor.

“Takımla birlikte, kuzey klasikleri ile örtüşmeye rağmen, hemen Giro’ya katılmaya karar verdik. Bir şüphe veya ikinci düşünce bile yoktu. Corsa Rosa yollarına düşmekten mutluyum, benim için bir ilk olacak ve tekrar erteleyemedim,” dedi.

30 yaşındaki yarışçı sezona dönmeden önce zorlu antrenmanlar yapıyordu. Avusturya dağ yollarındaki antrenmanları sırasında meşhur hareketi “wheelie”yi yapmaktan çekinmedi.

Sagan, kısa bir süre önce yarış planlarını açıklamıştı ve 1 Ağustos’ta Strade Bianche’de WorldTour yarışlarına başlayacak.

Daha sonra dikkatini Büyük Turlar’a çevirmeden önce 5 Ağustos’ta Milano-Torino’da, 8 Ağustos’ta Milano-San Remo’aa ve 12-16 Ağustos’tan Critérium du Dauphiné’de yarışacak.

Sagan, 3 Ekim’de başlayacak Giro d’Italia’dan önce 29 Ağustos’tan 20 Eylül’e kadar Nice’te başlayan Tour de France’da yarışacak.