Yves Lampaert, Deceunick-Quick-Step ile Olan Sözleşmesini 2022’ye Kadar Uzattı

Peloton Forum

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
21 Haziran 2020
Mesajlar
67
Tepki puanı
32
Puanları
18
Web Sitesi
pelotonforum.net
Ekli dosyayı görüntüle 16

Deceuninck-Quick-Step, deneyimli klasik uzmanı ile sözleşmesini yeniledi.

Deceuninck-Quick-Step önümüzdeki iki sezon için deneyimli klasikçisini korudu.

Takım Cuma günü, klasik uzmanı Yves Lampaert’in sözleşmesini 2022’ye kadar yenilediklerini doğruladı.

29 yaşındaki Lampaert, 2015 yılında Etixx-Quick-Step’e katılarak tüm WorldTour kariyerinde Quick-Step takımında yarıştı. Lampaert, Quick-Step ile beş yıl boyunca Paris-Roubaix ve Omloop Het Nieuwsblad’ta podyumlara çıktı ve iki kez Dwars door Vlaanderen’ı kazandı.

Takım açıklamasında Lampaert “Sözleşme uzatmamdan memnunum,” dedi. “Patrick [Takım patronu] ve takımın bana güvendiklerini hissetmek güzel! Bu kesinlikle sezonun geri kalanı için ekstra bir destek sağlıyor. Şimdi yaklaşan yarışlarda gönül rahatlığı ile yarışabilirim. Bu takım ile özel bir bağım var ve gururluyum. Gelecek yıl takım ile yedinci yılım olacak ve umarım çok daha fazlası olur.”
Bu yıl Philipe Gilbert’in ayrılması ile beraber Lampaert, takımdaki en deneyimli klasik binicilerden biri konumuna geldi. Takımda Fabio Jakobsen ve Kasper Asgreen gibi yükselen gençler ile Lampaert ve Zdenek Stybar gibi deneyimli klasikçiler var.

Deceuninck-Quick-Step yöneticisi Patrick Lefevere, “Yves bir süredir güven çevremizin bir parçası oldu,” dedi. “Neler yapabileceğini biliyoruz ve sadece önümüzdeki yıllarda daha da iyileşeceğine inanıyoruz. Meslektaşları tarafından çok takdir ediliyor ve asla onlara yardım etmek için tereddüt etmiyor. Wolfpack’te olması gerektiği gibi, kendisini değil, grubu ilk sıraya koyar. İki yıl daha bizim ile kalmasından çok memnunuz.”

 
Üst